2019-11-21

Modernus ir klasikinis stilius: rinktis vieną ar derinti abu?

Kuriant naują namų įvaizdį susiduriame su galybe dilemų. Viena jų – kaip išsirinkti, koks interjero pasirinkimo sprendimas padės pasiekti geriausių rezultatų: modernus ar klasikinis? Norėdami išsiaiškinti, koks yra teisingas atsakymas ir ar toks apskritai yra, pakalbinome „Sapnas Design“ interjero dizainerę Sandrą Barišauskienę.

Sandra pasakoja, jog jos klientai renkasi įvairiausius stilius: nuo minimalizmo ir moderno iki modernios klasikos bei eklektikos. Svarbiausia – tarp eksterjero ir interjero vyraujanti darna,    todėl tikru klasikiniu stiliumi turi būti įrengiamas ir atitinkamas pastatas.

Paklausta, su kokiais iššūkiais susiduria modernaus interjero kūrybiniame procese dizainerė teigia, kad kuriant labai stiprų interjerą bei jame panaudojant daug tų metų madingiausios spalvos yra rizika, kad spalva greitai atsibos. Moderniam interjerui būdingam minimalizmui sukurti Trukmė siūlo rinktis Compact HPL plokštes, išsiskiriančias savo urbanistiniu dekoru.

Sandros teigimu, modernaus interjero gerbėjai rizikuoja ir su išraiškingais tapetais, pavyzdžiui, šiuo metu madinga panaudoti tapetus su augaliniais, netgi tropikų raštais. Toks pasirinkimas atspindi šį laikotarpį, jo tendencijas, tačiau kyla rizika, kad šiai bangai atslūgus, klientui jie atsibos. Tačiau tai nėra labai didelė problema, nes perdažyti arba pertapetuoti sienas yra vienas iš paprastesnių ir pigesnių interjero atnaujinimo darbų.

Niekad nesenstanti interjero klasika 

Klasikinis interjeras visuomet žavi. Sandra pasakoja, kad tokį interjero variantą dažniausiai renkasi vyresnis klientas, kuris yra tokį interjerą „užsitarnavęs” – turi pakankamai lėšų jo įsirengimui – mat jis kainuoja daugiau negu modernus ar minimalistinis. Tačiau, anot dizainerės, investuoti verta, kadangi klasikinis interjeras ilgai bus madingas: čia vyrauja laiko patikrinti sprendimai, kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos, klasikinės spalvos, baldai bei kiti interjero elementai.

Dizainerė Sandra teigia, kad šiuo metu kuriant naujų namų vaizdą, dominuoja keli klasikiniai interjero sprendimai: „Visų pirma tai – eglutės arba prancūziškos eglutės („Chevron“) rašto parketlentės, kurios išgyvena savo „aukso amžių“. Kitas, dažnai interjeruose naudojamas klasikinis sprendimas, yra sienų ir lubų apvadai. Sienų apvadai dažnai yra uždažomi ta pačia spalva, taip jie tampa nebe tokie ryškūs, tačiau puikiai atlieka dekoravimo funkciją.“

Moderni klasika ar klasikinis modernumas?

Kalbėdama apie modernaus ir klasikinio interjero derinimą Sandra atskleidžia, kad tai yra vienas populiaresnių šio meto interjero sprendimų. Tai lyg supaprastinta, šiuolaikinė klasikinio stiliaus interpretacija. Moderniosios klasikos stiliuje nėra tiek daug detalių, kiek klasikiniame, jis yra mažiau apkrautas, atrodo „švaresnis“, erdvesnis. Baldai turi užimti ne tiek daug vietos, kiek klasikiniame interjere. „Patys baldai yra klasikos, moderno ir netgi minimalizmo mišinys. Jie dažnai yra paprastų, aiškių formų. Kadangi šiame stiliuje nėra daug detalių, kiekviena iš jų tampa svarbi, tokiu būdu žvelgiant į šį interjerą kyla harmonijos įspūdis“, – pasakoja dizainerė.

Anot Sandros, kuriant šį stilių, taip pat kaip ir klasikinį, turi vyrauti itin kokybiškos, brangios medžiagos – medis, natūralus akmuo, kokybiški audiniai ir interjero dekoro elementai. Trukmės baldinių plokščių asortimente galime rasti medžiagų, kurios nepamainomai tarnaus tokio interjero kūrime: nuo išraiškingos Latho ir Madera faneruotės iki FAB natūralių akmens dekorų stalviršių. Taip pat svarbus modernios klasikos interjero aspektas – sukurti statiškumo ir ilgaamžiškumo įspūdį, kas būdinga ir įprastam klasikiniam stiliui. 

Dalintis: