2019-11-04

Kuriame interjerą: LMDP ir Compact HPL baldinės plokštės

Norint išgauti vientisą, patrauklų interjerą, svarbu teisingai pasirinkti kokybiškas apdailos medžiagas. Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė sutiko papasakoti apie populiariausias baldines plokštes, jų ypatumus ir kaip gauti išskirtinį bei pilną to paties dekoro interjero sprendimą ir sutaupyti baldų gamybai. 

 
Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė.

Anot D. Sakevičės, viena dažniausiai naudojamų baldinių plokščių yra LMDP laminuota medžio drožlių plokštė. Jos gamybos metu medžio drožlės yra spaudžiamos į plokštę, tuomet abi pusės dengiamos laminatu–popieriumi, įmirkytu melanino derva.

Kita, šiuo metu ypatingai populiarėjanti, yra Compact HPL plokštė. Tai lakštinė daugiasluoksnė medžiaga, gaminama aukšto slėgio ir aukštos temperatūros sąlygoms, presuojant kelis sluoksnius popieriaus.

D. Sakevičė pažymi, jog šios plokštės skiriasi storiu, gamybos būdu ir dizainu. Paprastai Compact HPL plokštė būna 8–24 mm, kai LMPD plokštė – 18 mm storio ir daugiau. Populiariąją LMDP plokštę Dovilė renkasi gaminant vaikiškus baldus, spintas, komodas, darbo stalus. Plokštės privalumas – universalus panaudojimas, minimali priežiūra, atsparumas braižymuisi ir ilgaamžiškumas.

Tuo tarpu Compact HPL plokštes interjero dizainerė renkasi tada, kai interjero spendimai reikalauja elegancijos, vientisumo ir lengvumo. Jos nuomone, Compact HPL plokštė populiarėja visų pirma dėl kūrybinės laisvės, o taip pat – dėl praktiškumo: „Naudojant Compact HPL plokštes, galima sukurti vientisą dizainą, o lengva priežiūra, atsparumas trinčiai, dėmėms, temperatūrų pokyčiams, cheminėms medžiagoms ir drėgmei leidžia jaustis užtikrintam dėl praktiškumo. Ši plokštė puikiai tinka paviršiams tiek virtuvėje, tiek vonioje.“ – Compact HPL privalumus vardina D. Sakevičė.

Dar vienas svarbus skirtumas tarp LMDP ir Compact HPL plokščių – jų kaina. Kadangi Compact HPL plokštės kaina yra gerokai aukštesnė, šių plokščių derinimas yra naudingas sprendimas norintiems sukurti savitą interjerą ir sutaupyti.

„Kuriant ir įgyvendinant įvairius interjero projektus, siekiu sukurti praktišką, vientisą bei vizualiai patrauklų interjerą – tokį, kuris kuriamas individualiai. Visai tai man padeda įgyvendinti plati plokščių įvairovė bei jų išskirtinis dizainas. Visuomet bandau rasti balansą tarp grožio ir funkcionalumo. Norisi, jog pasirinktos plokštės būtų kokybiškos, turėtų išliekamąją vertę bei tarnautų žmogui, o pasirinkti deriniai būtų originalūs.“ – priduria D. Sakevičė.

Trukmė savo klientams siūlo italų kompanijos SM‘art naujienas: 5 LMDP plokščių kolekcijas (iš  viso – 12 dekorų). Trukmės asortimente naujausias 2019 metų SM‘art LMDP kolekcijas RIO, Nirvana, Olympus ir Club galima derinti kartu su to paties dekoro Compact HPL plokštėmis. Taigi, nuo šiol SM‘art suteikia dar daugiau galimybių baldinių plokščių deriniuose.

Naujausios 2019  SM‘art kolekcijos jau Trukmės salonuose, tad kviečiame atvykti apžiūrėti išskirtinius dekorus.


Dovilės Sakevičės interjeras, kurtas naudojant Trukmės medžiagas.
Fotografijos autorius: Benas Šileika.


Dovilės Sakevičės interjeras, kurtas naudojant Trukmės medžiagas.
Fotografijos autorius: Benas Šileika.

Dalintis: