2020-10-09

Kokias plokštes rinktis vonios kambariui?

Nusprendėte atnaujinti vonios kambarį? Iš pirmo žvilgsnio atrodytų lengva užduotis: tereikia paruošti baldų projektą, savarankiškai ar su interjero dizainerės -(io) pagalba pasirinkti dekorų spalvas ir užsisakyti baldų gamybą. Tačiau reikia pagalvoti ne tik apie tai kaip interjere atrodys dekoras, bet ir apie praktinę jo pusę. Vonios kambaryje kaupiasi drėgmė, kuri ilgainiui gali modifikuoti tam nepritaikytas baldines medžiagas. Todėl kuriant šias erdves ypatingą dėmesį reikia skirti tinkamų medžiagų pasirinkimui bei jų paruošimui.

Galite rinkitės vieną iš trijų galimybių arba, esant poreikiui, visas derinti tarpusavyje:

  1. Jei ieškote medžiagos, kuri būtų atspari drėgmei ar vandeniui, tuomet rekomenduojame rinktis Compact HPL plokštę. Jos pagrindas pagamintas iš specialiose medžiagose išmirkyto popieriaus, kuris karščio ir slėgio pagalba yra suspaudžiamas į drėgmei ir vandeniui atsparią vientisą ir itin tvirtą medžiagą. Compact HPL ypatingas ne tik savo savybėmis, bet ir panaudojimo galimybėmis, iš šios plokštės galima gaminti stalviršius, pertvaras bei fasadus.
  2. Jei norite prabangių ir unikalių medžiagų savo vonios kambario interjerui tuomet Jums puikiai tiks Madera plokštė – tai išskirtinio dizaino ir išraiškingų tekstūrų medžiaga pagaminta iš drėgmei atsparios 100% natūralios beržo faneros. Plokštę naudojant vonioje jos briaunas rekomenduojame laminuoti arba padengti laku.
  3. Siekdami vientisumo namuose ir norėdami tuos pačius laminuotos medžio drožlių ar dulkių plokštės (LMDP/MDF) dekorus naudoti tiek kambariuose, tiek vonioje galite tai drąsiai daryti. Svarbiausia, kad jų briaunos būtų tinkamai paruoštos ir apsaugotos nuo drėgmės poveikio. Šiam rezultatui pasiekti naudojama besiūlio laminavimo technologija* – tai toks laminavimo būdas, kurio metu plokštė ir briauna sujungiamos be jokių tarpų. Siekiant dar geresnio efekto atliekant besiūlį laminavimą, rekomenduojama naudoti sealTec technologiją, kai briaunų laminavimo metu užpurškiamas specialus skystis, kuris padidina atsparumą drėgmei. Šios technologijos pagalba baldams suteikiamas ilgesnis tarnavimo laikas, išlaikant estetinį įspūdį.  

*Ne visi MDF ir LMDP dekorai turi besiūlio laminavimo briaunas, dėl konkretaus dekoro teiraukitės pas salono konsultantę/ą. 

Dalintis: