2020-08-27

Kodėl stalviršio sujungimas specialia juosta jau praeitis?

Šiuo metu virtuvių gamyboje yra taikomi keli stalviršių sujungimo būdai. Vienas iš jų, iki šiol neretai naudojamas, stalviršių sujungimas specialia juosta. Naudojant šį metodą tarpas tarp stalviršių užpildomas hermetiku, o į vidurį įmontuojama speciali stalviršio sujungimo juosta, kuri sudaro didesnį tarpą tarp pačių stalviršių ir yra matoma išorinėje dalyje. Toks sujungimo būdas nesuteikia gero estetinio įspūdžio ir nėra itin praktiškas: po stalviršio sujungimo juosta ir tarpe tarp stalviršių gali kauptis apnašos.

Kitas būdas yra nepalyginamai estetiškesnis, šiuolaikiškesnis ir vis labiau populiarėja – tai stalviršio sumontavimas be jungimo juostos. Jam naudojamos iki 0,02 mm tikslumu veikiančios CNC* staklės, kurių pagalba stalviršyje išfrezuojami specialūs suleidimai vizualiai panaikinantys tarpą tarp atskirų jo dalių. Sujungtas stalviršis iš apačios sutvirtinamas sąvaržomis, o mikrotarpas užpildomas hermetiku, kuris apsaugo stalviršį nuo drėgmės poveikio. Sujungimas, priklausomai nuo stalviršio dekoro, gali būti minimaliai matomas arba visiškai nepastebimas.

*CNC – tai technologija, kuri naudoja skaitmeninę informaciją mechaniniam judėjimui ir darbo procesui valdyti. Jos pagalba veikiančios staklės yra žymiai tikslesnės, gali pagaminti sudėtingesnių formų gaminius ir užtikrina aukščiausią atliekamos operacijos kokybę.   

Dažniausiai naudojami stalviršių sujungimo kampai:

  • 90 laipsnių kampu:

  • 45 laipsnių kampu:

  • 2 x 90 laipsnių kampu (peteliške):

Kiekvienas renkamės tai, kas mums atrodo gražiau ir praktiškiau, tačiau siekiant  vientisumo ir estetiško vaizdo virtuvėje, reikėtų pamiršti specialias stalviršių sujungimo juostas ir rinktis montavimą be jų.  

Dalintis: