2019-10-24

Baldai: standartiniai ar individualūs? (II dalis)

Ilgą laiką buvo manoma, kad individualius baldus gaminti verta didesnių erdvių būstams, tačiau naujausios tendencijos kitokios – mažas patalpas siekiama išnaudoti kuo funkcionaliau ir praktiškiau, pasitelkiant nestandartinius baldus. Anot „Furnitus“ vadovo, nestandartiniais baldais galima paslėpti nelygias sienas ar kitus netobulumus. „Dar vienas privalumas yra tas, kad baldas yra sukurtas ir pritaikytas būtent jums, ergonomiškas. Stengiamės išnaudoti visas erdves, nepalikti tarpo tarp baldo ir lubų, kur kaupiasi dulkės. Taip pat, gaminant baldus pagal užsakymą, nereikia rūpintis baldų transportavimu ir montavimu – mes gaminam, mes atvežam bei sumontuojam“, vardina privalumus M. Linkevičius.

„Klientai turėtų žinoti, kad baldų greitai, čia ir dabar, nebus. Reikia suderinti projektą, tuomet suruošti brėžinius gamybai – tai procesas, reikalaujantis atidumo ir laiko. Dažniausiai gamyba trunka iki mėnesio, bet jei baldas yra sudėtingos konstrukcijos ar didelės apimties gali tekti laukti ir šiek tiek ilgiau“, nuomone apie individualių baldų gamybos trukmę dalinasi G. Gudiškienė. Kaip pagrindinį masinės gamybos baldų privalumą, M. Linkevičius taip pat išskiria greitį. „Klientas sugalvoja, nueina ir nusiperka. Nereikia laukti kol baldai bus pagaminti.“ Baldų pagal individualų užsakymą gaminimas (nuo užsakymo iki sumontavimo) kartais trunka ilgiau nei standartinių baldų pristatymas todėl, kad gaminant nestandartinius baldus užtrunka paruošti plokštes ir kitas žaliavas, jas surinkti, sumontuoti.

                                               Dizainas – Giedrė Gudiškienė

 

Vienintelio, visiems tinkančio, atsakymo į klausimą, ar geriau pirkti standartinius baldus ar gaminti individualius, nėra, tačiau G. Gudiškienė savo klientams siūlo gaminti individualius baldus. „Masinės gamybos baldai skirti masėms, kurios neturi laiko ir nenori skirti daug dėmesio interjero sprendimų paieškoms. Dažniausiai tokie baldai naudojami butams, ruošiamiems nuomai, studentams. Vis dėlto korpusinius baldus siūlau gamintis, nes tik tuomet galima išgauti interjero vientisumą, užbaigtumą“, pataria interjero dizainerė.
M. Linkevičius teigia, kad įsirengiant būstą ir renkantis baldus svarbiausia turėti viziją, suprasti koks stilius labiausiai patinka ir nusistatyti biudžetą, kurį norite skirti baldams. Taip pat svarbu nuspręsti ar baldų reikia kuo greičiau ir kuo pigiau, o gal, vis dėlto, svarbiau platus spalvų, tekstūrų bei dekorų pasirinkimas, kokybė ir idealiai pritaikyti baldai, atitinkantys jūsų ir visų šeimos narių poreikius, funkcionaliai išnaudojantys visas erdves bei harmoningai susiliejantys su bendru būsto interjeru.

Dalintis: