2019-08-29

Baldai: standartiniai ar individualūs? (I dalis)

Nusipirkti jau suprojektuotus ir pagamintus baldus atrodo kur kas paprasčiau ir greičiau, nei gaminti pagal individualų užsakymą, tačiau tai ne visada yra geriausias sprendimas įsirenginėjant ar atnaujinant būstą. Savo nuomone ir pastebėjimais apie baldų gamybą dalinasi interjero dizainerė, UAB „Modo dizaino studija“ vadovė Giedrė Gudiškienė ir UAB „Furnitus“ vadovas Marius Linkevičius.

Standartinių baldų pramonę galima palyginti su drabužių parduotuve, kurioje parduodami S, M ir L dydžio rūbai. Iš pirmo žvilgsnio pasirinkimas atrodo platus, tačiau pradėjus rinktis ir matuotis tenka nusivilti – visi išmatavimai standartiniai ir atitinka tikrai ne kiekvieno poreikius. Baldai, gaminti pagal individualų užsakymą, džiugins daug labiau, nei pirkti masinės gamybos baldų parduotuvėje jau vien dėl to, kad jie bus išskirtiniai ir vieninteliai, atspindintys jūsų asmenybę ir atitinkantys poreikius. UAB „Furnitus“ vadovas Marius Linkevičius, baldų gamyboje besidarbuojantis jau virš 15 metų, teigia, kad klientai, užsisakantys baldus, gali būti garantuoti, kad gaus juos tokius, kokių nori. „Tokie baldai bus pritaikyti pagal jūsų poreikius, atitiks norimą stilių, bus visiškai pritaikyti prie jūsų interjero.“

Kokie bus baldai ir kaip jie atrodys priklauso tik nuo jūsų – baldines medžiagas galite rinktis iš labai plataus asortimento (spalvų, tekstūrų, kokybės ir kainų prasme), o dizaineris arba baldų gamintojas gali patarti arba padėti apsispręsti. „Baldai, gaminti pagal užsakymą, turi beribę medžiagiškumo, spalvų, formų įvairovę, o masinės gamybos baldai – kelis formų, spalvų ir matmenų variantus“, pastebėjimais dalinasi interjero dizainerė ir „Modo dizaino studijos“ vadovė Giedrė Gudiškienė. Baldai, gaminti pagal individualų užsakymą, naudingai ir ergonomiškai išnaudoja visą virtuvės plotą, padeda suteikti būsto interjerui vientisumą ir harmoningumą, o dauguma jau pagamintų baldų yra pritaikyti standartinei virtuvei, todėl nėra garantijos, kad nepriekaištingai derės su jūsų interjeru. Reikia nepamiršti ir to, kad standartiniai baldai gali būti visiškai nepatogūs ir neatitiks jūsų poreikių, nes jie gaminami taip, kad tiktų visiems, tačiau ne veltui sakoma, kad tai, kas tinka viskam, iš tiesų netinka niekam.

                                        Dizainas – Giedrė Gudiškienė

Kaina ar kokybė?

Būsto įrengimas ar atnaujinimas apipintas įvairiais mitais, iš kurių populiariausias – kaina. Manoma, kad optimaliausias variantas, norint atsinaujinti namus, yra pirkti jau pagamintus baldus, esą taip galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Tačiau tai ne visada yra tiesa, nes perkant jau pagamintus baldus nėra garantijos, kad už gerą kainą gausime gerą kokybę. Užsisakydami individualiai gaminamus baldus, klientai patys renkasi baldines plokštes, stalviršius, furnitūrą ir kitas baldų gaminimo žaliavas, todėl patys nusprendžia kiek kainuos baldai ir kokios kokybės jie bus. Tai reiškia, kad baldų kokybė iš esmės priklauso ne nuo baldininko, bet nuo pačių klientų. „Jei masinės gamybos baldus galima nusipirkti tiesiai iš salono – tai jau privalumas. Kartais tokius baldus tikrai galima įsigyti pigiau, nei gaminant individualius. Tačiau tokiu atveju nereikia tikėtis idealios kokybės, nes bus panaudota pigi furnitūra ar baldinė medžiaga“, dalinasi įžvalgomis apie masinės gamybos baldus interjero dizainerė Giedrė. Svarbu nepamiršti, kad standartiniai baldai dažnai yra masinės gamybos vaisiai, o gamintojų pagrindinis tikslas yra pagaminti ir parduoti kuo daugiau produkcijos, gaunant kuo didesnį pelną. Dėl šios priežasties dažnai nukenčia standartinių baldų kokybė, nes gamintojas, siekdamas didžiausio pelno, renkasi nors ir gražias, bet pigias ir ne visada kokybiškas žaliavas.

 

Laukite tęsinio 🙂

 

Dalintis: