2020-08-14

Kaip teisingai prižiūrėti ir valyti baldines plokštes bei stalviršius?

Sulaukiame nemažai klausimų – ką daryti, kad virtuvė visada atrodytų lyg nauja? Svarbu paminėti, kad naudojami baldai dėvisi ir nuo to niekur nepabėgsime, tačiau tinkama priežiūra bei valymas užtikrins, kad jūsų baldai kuo ilgiau atrodytų nepriekaištingai.

Dažniausiai pasitaikančios paviršių valymo klaidos:

Dažnai įsivaizduojama, kad actas, citrina ar soda yra patys geriausi valikliai. Anaiptol, tokiomis priemonėmis valydami baldines plokštes galite pažeisti jų paviršių ar tiesiog palikti apnašų sluoksnį, kuris dar labiau kaups nešvarumus. Netinkamos ir kitų paviršių, pvz. vonios ar kaitlentės, specializuotos valymo priemonės, nes daugelyje jų yra koncentruotų, chemiškai aktyvių ar abrazyvinių (šveičiamųjų) dalelių, todėl tai gali turėti neigiamos įtakos valomam paviršiui.

Taip pat svarbus tinkamas medžiagos, kuria valote paviršius, pasirinkimas. Pasitaiko, kad paviršiai valomi vienkartiniais popieriniais rankšluosčiais, kurie sudrėkę palieka mikro dalelių, todėl rezultatas tikrai nebus toks kokio tikėjotės. Be to, negalima naudoti aštrių ar šiurkščių šluosčių bei kempinių, nes galite negrįžtamai pažeisti paviršių. 

Kaip tinkamai valyti paviršius:

Jeigu ant paviršiaus esančios dėmės lengvai pašalinamos, užteks jas pavalyti vandenyje sudrėkinta švelnia mikropluošto šluoste, o vėliau nusausinti minkštu audiniu. Tačiau, jei matote, kad nešvarumai vis tiek nenusivalo, tuomet papildomai naudokite specializuotas valymo priemones. Mūsų asortimente galite rasite šias, skirtingiems paviršiams pritaikytas, valymo priemones:

  • Kasdieninei matinių paviršių priežiūrai – UNIKA SUPER MATTE purškiamas valiklis.
  • Kasdieniniam laminuotų plokščių ir stalviršių valymui – UNIKA laminuotų paviršių purškiamas valiklis.
  • Kasdieniniam blizgių paviršių valymui – aerozolinis UNIKA blizgių paviršių valiklis.
  • Universalus antibakterinis purškiklis tinkantis tiek matinių, tiek blizgių paviršių valymui – HRANICLEAN 08.
  • UNIKA Mikropluošto šluostė kasdieniniam valymui ar poliravimui.
  • Melamino kempinėlė – UNIKA MAGIC ERASER.

Kai kuriems paviršiams svarbu ne tik su kuo, bet ir kaip valote, pavyzdžiui norėdami nuvalyti nešvarumus nuo matinių paviršių intensyviai jų netrinkite, nes jie turi savybę nusipoliruoti, kitaip tariant „nusiblizginti“.

Iš medžio masyvo pagamintus fasadus reikia valyti medienos pluošto struktūros kryptimi, nes taip geriau nuvalomi nešvarumai, neužkemšami smulkiausi masyvo tekstūros įdubimai.

Svarbu! Pirmą kartą naudodami valymo priemonę, išbandykite ją mažiau matomoje vietoje ir nedideliame plote, kad įsitikintumėte, jog ji yra tinkama.

Bendrinės baldų priežiūros taisyklės:

Baldus rekomenduojama eksploatuoti patalpose, kuriose nėra didelių temperatūrų svyravimų, optimaliausia +18°С – +25°С. Taip pat baldus svarbu apsaugoti nuo ilgalaikio tiesioginio saulės poveikio, nes jos spinduliai gali turėti įtakos kai kurių paviršių spalvos pokyčiams.

Baldų, kurie pagaminti iš LMDP plokštės, briaunas reikia saugoti nuo tiesioginio kontakto su vandeniu. Didelė tikimybė, kad ilgiau nenuvalius sudrėkusių paviršių, vanduo pateks į briaunas, o tai deformuos plokštę. Norėdami to išvengti rinkitės besiūlę briaunų laminavimo technologiją.    

Baldus bei jų briaunas reikia saugoti nuo garų poveikio, rekomenduojame juos nuvalyti ir neleisti susitelkti į vandens lašelius.

Ant stalviršių nedėkite karštų įrankių ar kitų virtuvės indų – tam naudokite specialius padėkliukus, nepjaustykite tiesiogiai ant paviršiaus – tai darykite ant pjaustymo lentelės, nestumdykite čia esančių indų, geriau juos perkelkite iš vienos vietos į kitą, nes paviršiai gali susibraižyti, o ypatingai blizgūs stalviršiai. Taip pat ant stalviršio negalima atitirpinti sušaldytų maisto produktų ar ilgai laikyti labai šaltus daiktus, nes dėl didelio temperatūrų kontrasto gali atsisluoksniuoti paviršius.

Jei ant paviršių pateko cheminių medžiagų – nedelsiant jas nuvalykite. Taip reikėtų elgtis ir su bet kokios kitos kilmės nešvarumais, nes ilgai nenuvalius gali susidaryti nebepašalinamos dėmės.

Pateikiame informaciją, kuri yra labai aktuali, bet dažnu atveju pamirštama. Dėl išsamesnės informacijos visada kontaktuokite su baldų gamintojais, kurie, priklausomai nuo Jūsų pasirinktų baldinių medžiagų, jums turėtų suteikti tikslesnę naudojimo ir priežiūros instrukciją. 

Dalintis: